GAiN Belgesel Atölyesi 7 Kadın 7 Dönüşüm

7 Kadın 7 Dönüşüm

GAiN Belgesel Atölyesi
Kategori GAIN
Kategori
  • Atölye Hakkında Bilgiler
  • Yazar Ve Yapımcı Hakkında

Kadınsınız ve diyelim ki hayatınızda ciddi bir dönüşüm yaşadınız. Cep telefonunuzu kapın ve yaşadığınız dönüşümü anlatan 2 dakikalık bir video çekip bize gönderin. Seçilirse, hikâyenizi sizinle birlikte belgesele dönüştürelim. Yaşadıklarınız başkalarına da ilham versin!

ATÖLYENİN TANIMI:

Farklı çevrelerden 7 kadın ile bir kadın yazarın (Selcan Özgür) gerçekleştireceği bu atölyede, bu kadınların ilham verici dönüşüm hikâyelerinden belgeseller oluşturulması hedefleniyor.

Belgesellerde yer alacak 7 kadın başvuranlar arasından GAİN ile birlikte seçilecek. Seçilecek katılımcıların ortak özelliği, kendi çabaları ile gerçekleştirdikleri bir dönüşüm, başarı, özgürleşme hikâyelerinin olması.

Atölye sürecinde, bu 7 kadınla hayatları ile ilgili konuşulacak, yaşadıkları değişimin aşamaları açılacak ve değişimin öncesi-sonrası üzerinde çalışılacak. Online gerçekleştirilecek buluşmalarda kaydedilen görüntülerinin üzerine yapılacak ekstra çekimlerle bu hikayeleri aktaran ve portrelerini ortaya koyan 10-15 dakika aralığında 7 adet belgesel oluşturulacak.

ÖN KOŞULLAR:

Dönüşüm hikayelerini bir belgesele çevirmek isteyen kadınlar için.

BAŞVURU İÇIN GEREKENLER:

Başvuru formunu doldurun ve dönüşüm hikayenizi anlattığınız 2 dakikalık videonuzu ekleyin.

Selcan Özgür Kimdir?

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Domus Sanat Çiftliği alternatif mekan oluşumu içinde ve Sahne Dışı Sokak Tiyatrosu Topluluğu içinde kolektif bir çabanın parçası olarak oyun metinleri yazdı ve yönetti.

2012 yılında kültür-sanat işiyle uğraşan her Ankaralı gibi İstanbul’a yerleşti ve kısa süre sonra "Behzat Ç.– Bir Ankara Polisiyesi" dizisinde senaryo asistanı olarak çalışmaya başladı. Senaryo yazarlığına başladıktan sonra tiyatroyla bağını koparmadı ve Milliyet Sanat, Mimesis gibi mecralara tiyatro eleştirileri yazarken, Radikal Kültür-Sanat, BirGün Kitap yayınlarında ise çeşitli söyleşileri ve yazıları yayımlandı.

"Behzat Ç." deneyiminin ardından daha pek çok günlük ve haftalık dizinin hikâye, tretman ve diyalog aşamalarında çalışarak yazmaya devam etti. Son olarak Blu Tv'de 13 bölüm olarak yayınlanan "Dudullu Postası" dizisinde ve "Sevgili Komşum" filminde Onur Ünlü'yle birlikte ortak senarist olarak yer aldı.

Kadir Has Üniversitesi Sinema bölümünde senaryo dersleri veriyor.