Levent Kazak -Satılık-

-Satılık-

Levent Kazak
Kategori GAIN
Kategori
  • Atölye Hakkında Bilgiler
  • Levent Kazak Kimdir?

GAİN sponsorluğunda gerçekleşecek bu atölyede amaç sektöre yeni yazarlar kazandırmak! Başvuru ve online görüşme ile seçilecek 5 yazar, Levent Kazak'ın yönettiği yazı grubunda -SATILIK- adlı sitcom'u yazacaklar. Online gerçekleşecek yaratım sürecine sık sık dizinin oyuncuları, yönetmeni ve yapımcısı da katılacak.

Atölyenin Tanımı:

Başvurular sonunda seçilecek 5 yazar -SATILIK- adlı 'sitcom' için bir araya gelecek ve birlikte senaryo yazacaklar. Sık sık dizide rol alacak oyuncuların, yönetmen ve yapımcının da katılacağı atölye Gain sponsorluğunda gerçekleşecek. Çalışma sonunda çıkacak senaryoların GAİN'de hayata geçirilmesi ve atölyeye katılan yazarların profesyonel olarak dizinin yazı ekibinde çalışmaya devam etmesi hedeflenmektedir.

ÖN KOŞULLAR:

Atölyeye başvuran yazarların kalemlerini tanımak için yazdıkları işlerden örnekler istenecek, online görüşmeler yapılacaktır. Dijital reklam dünyasında geçen sitcom'da yazarların bu alanı tanıyor olmaları tercih sebebidir.

ATÖLYE DÜZEYİ

İleri. Amatör ya da profesyonel, yazmayı meslek edinmiş yazarlar için.

BAŞVURU İÇİN GEREKENLER:

Doldurulacak form ve örnek metinlerle başvuru yapılacaktır. 

LEVENT KAZAK KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı, MSÜ Resim, MSÜ Heykel, MSÜ Tiyatro Dekor Kostüm, MÜ Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, İÜ İtalyan Dili ve Edebiyatı, İÜ Yunan Dili ve Edebiyatı gibi ondan fazla bölümde okudu. 1986 yılında profesyonel olarak tiyatroya başladı. Yıllar içinde Altan Erbulak, Ali Poyrazoğlu, Alpay İzer, Bülent Kayabaş, Savaş Dinçel, İsmet Ay gibi tiyatro ustalarıyla aynı sahneyi paylaştı. Otuza yakın tiyatro eserinde oynadı, yazdı, çevirdi ve uyarladı. 1989 yılında, Peker Açıkalın, Nilüfer Açıkalın, Pelinsu Pir ve Levent Tülek ile birlikte TV tarihinde bir klasik olarak yerini alan "Kim Bunlar" adlı bir TV dizisi yaptı. 2000 ve sonrasında büyük beğeni toplayan "O Şimdi Asker", "Neredesin Firuze", "O Şimdi Mahkûm" ve "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü" filmlerinin senaryosunu yazdı. "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü" filmi 13. Altın Koza Film Festivalinde en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dallarında ödül aldı.

2010 yılında Mahir İpek, Memet Ali Alabora ve Serhat Mustafa Kılıç ile beraber Türkmax kanalı için "Heberler" isimli mizahi bir haber programı yaptı. "Yolun Sonundaki Karanlık", "Hemşo", "O Şimdi Asker", "O Şimdi Mahkûm", "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü" filmlerinde, yazdığı TV programlarında ve birçok tiyatro oyununda oyuncu olarak da yer aldı.

Cezaevlerinde SENDER ile yürütülen "Hayal Kurmak Serbest" ve Akşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen "Çorba Çeşmesi" adlı sosyal projelerin sahibidir. İlk senaryo okulu olan "Senaryo Stüdyosu"nun kurucusudur.

Yazdığı Senaryolar

Kötü Kedi Şerafettin (2016), Senden Bana Kalan (2015), Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü (2005), O Şimdi Mahkûm (2004), Neredesin Firuze (2003), O Şimdi Asker (2002).

Tiyatro Oyunları (Oyuncu/Yazar/Çeviri)

Aş Bunları Aş (1985), Hamam (Steaming -1987), Hoşçakal İstanbul (1988), Seçimler (1989), Dünyalar (1990), Sevimli Hayalet Pufidik, Babam 9 Doğurdu (1991), Çehov Yalta'da (1992), Kelebekler Özgürdür (1993), Çılgınlar Kulübü (1990), Cam (2011), Kurusıkı (2015).

TV Programları (Oyuncu/Yazar/Yönetmen)

Kim Bunlar - TRT (1988), Bol Bol Futbol - TRT (1990), Gülen Ayva Ağlayan Nar - Star (1992), Heberler - Türkmax (2010)