Yaratıcıları Eserlerini Anlatıyor Senaryo Stüdyosu Buluşmaları

Senaryo Stüdyosu Buluşmaları

Yaratıcıları Eserlerini Anlatıyor
Kategori Ücretsiz Seminerler
Kategori
  • Atölye Hakkında Bilgiler
  • Kimdir

MUBI / SENARYOSU BULUŞMALARI: CANER ALPER ve MEHMET BİNAY

Pelin Batu'nun moderatörlüğünü yaptığı MUBI / Senaryo Stüdyosu Buluşmaları’nda 20 Nisan 2022, 21:30'da konuklarımız; Caner Alper ve Mehmet Binay. Alper ve Binay, “Zenne” filminin yaratım/yapım süreçlerini anlatacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

YARATICILARI ESERLERİNİ ANLATIYOR

Pelin Batu’nun moderatörlüğünü yaptığı MUBI/Senaryo Stüdyosu Buluşmaları’nda, sahipleri, bir eserini canlı yayında anlatıyor ve izleyicilerin sorularını yanıtlıyor. 

Bu bölümdeki konuğumuz senaryo yazarı/yönetmen/yapımcı Caner Alper ve Mehmet Binay. 20 Nisan 2022, Saat: 21:30’da gerçekleşecek buluşmada Alper ve Binay, “Zenne” filmi hakkında soruları yanıtlayacak. 

MUBI'nin Senaryo Stüdyosu izleyicilerine bir de sürprizi var. Linke tıklayarak MUBI'nin Senaryo Stüdyosu izleyicilerine özel hazırladığı 30 günlük ücretsiz üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

https://mubi.com/promos/senaryostudyosubulusmalari

CANER ALPER KİMDİR

M. Caner Alper, dört bireyli ailesinin ikinci çocuğu olarak 1970 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. Çocukluğunda başlayan tiyatro ve sinemaya ilgisini ortaokul ve lise yıllarında sahneye de çıkarak aşka dönüştürdü. Mühendis olarak tekstil sektöründe çalışmaya başlamadan önce restoranlarda kasiyerlik, tatil köylerinde animatörlük, hava yollarında kabin memurluğu ve film alt yazı çevirmenliği yaptı. Yolun yarısından sonra sadece okumaya, yazmaya, belgesel ve uzun metraj film çekmeye yöneldi. 

MEHMET BİNAY KİMDİR

31 Ekim 1972, İstanbul doğumlu Mehmet Binay; 16 yıl önce master öğrencisiyken ilerideki kariyerine dair adımlar attı ve seyahat edip, yabancı diller öğrendi. İnternette oluşturulan ilk Türkçe elektronik dergi için ve farklı yerlerde yazılar yazdı. Üniversitedeyken fotoğraf çekmeye başlayan ve  televizyon haberciliği de yapan Binay, şu anda başarılı uzun metraj film çalışmalarına devam ediyor.


Filmografi:

  • 2012 – Zenne
  • 2015 – Çekmeceler
  • 2020 – Lacrimosa
  • 2021 – Bergen