Senaryo Stüdyosu'nda Sonbahar

Senaryo Stüdyosu'nda Sonbahar

Çevrimiçi atölye ve projeler için her gün çoğalan katılımcılarla buluşmaya devam ediyoruz. Şimdi de yepyeni mobil uygulamamız ve web arayüzümüz ile karşınızdayız.

Mobil uygulamayı kullandığınız telefonun ikonunu tıklayarak indirebilir, mevcut giriş yöntemlerinizle hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.  

 


Web sitemize hem ziyaretçiler hem de kullanıcılarımız için yeni işlevler getirdik. İhtiyaçlara göre şekillenen çalışmalarımızda yazılım partnerimiz olan Whizzbees değer katmaya devam ediyor. Özellikle yeni arama motorunu, blogumuzu, sınıf sayfasını zamanla daha da çok seveceğinizi düşünüyoruz.

YAKLAŞAN

 “Prospektüs”te Elif Çongur, Melisa Üneri ve Levent Kazak; akademik bilgiyle sektörel deneyimi harmanlayarak katılımcılara dramatik yapı kurmaya dair bir prospektüs sunmayı hedefliyor. Katılımcılar tema, konu, karakter, hikâye gelişimi, ilişkiler düzeni, çatışma gibi temel kavramlardan yola çıkarak özgün hikâyelerini oluşturacaklar. 6. Dönemine başlamak üzere olan ve Senaryo Stüdyosu’nun en çok ilgi gören atölyelerinden Prospektüs temel eğitim atölyesinde son kalan koltukları kaçırmayın deriz.

"Neden Stand-Up Atölyesi Olmaz”da Deniz Göktaş mizahın her yönünü ele alıyor, tecrübelerini, mizahla kurduğu ilişkiyi paylaşıyor. İster ilham alın, ister mizaha ciddiyetle bakın bu atölye olmayan atölyeye defalarca katılmak isteyebilirsiniz.

Edebî Metinden Senaryoya” atölyesinde Hüseyin Kuzu ile birlikte kısa edebi bir öyküyü sinema diline çevirerek kısa film senaryosu haline getirebilirsiniz. Ekimde başlayacak bu bir aylık atölyede yerinizi şimdiden ayırtmalısınız. Yerini ayırtan kullanıcılarımıza satın alma önceliği tanıdığımızı hatırlatmak isteriz.

Anime ve Manga Atölyesi”nde Ata Egemen Çakıl, ustaları, tarihi ve türleriyle beraber büyük anime ve manga mirasını, bu alanda yazmak isteyenlerle derinlemesine ele alırken anime ve manga üretmek isteyenlerin kafasındaki projeye bir zemin oluşturacak.  

DEVAM EDEN

Irmak Zileli ile “Romana Hazırlanmak”, ilk romanını yazacak olanlara hikâye ve karakterlerini belirlemede rehberlik ediyor. Eylülde başlayan bu atölyenin Kasım ayında 4. Kez açılacak yeni grupta yerinizi şimdi ayırtabilirsiniz.

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık” atölyesi başladı. "Babam Bir Kutup Ayısı" atölyesinin de yürütücüsü olan Firuze Engin çocuk edebiyatına ilgi duyan katılımcılarla çalışıyor. Bu atölye 12 hafta sürecek uzun soluklu bir yaratım macerası.

Ayrıca GAİN sponsorluğunda yürütülen “7 Kadın 7 Dönüşüm” ve “Hayatım Film Olur” projelerinde katılımcıların yaşamının odakta olduğu belgesellerin çekimleri sona ermek üzere. Senaryo Stüdyosu’nda üretilen ilk belgesel serileri olacak bu projeleri yakında GAİN TV’de izleyebileceksiniz. 

Storytel sponsorluğunda yürütülen “Babam Bir Kutup Ayısı” atölyesi sona yaklaştı. Pek yakında ilk prodüksiyonlarımızdan biri olarak bu atölyeden çıkan ürünle tanışma fırsatınız olacak, beklemede kalın. 

“Hikâyeme Sponsor Arıyorum”da değerlendirmeler tamamlanmak üzere, üye olun, mobil uygulamamızı indirin, kolayca haberdar olun. 

YAKINDA

Yeni atölyelerin hazırlıkları sürüyor. Yazmakla ilgili farklı atölyelerle zenginleşecek içeriğimiz için gözünüz sitemizde veya uygulamamızda olsun.

Blog sistemimizi de yeniliyoruz. Blog yazmak isteyenler, özellikle size yönelik hazırlıklarımız var. 

Yeni projeler için katılımcılarımız ve önceki projelerimize başvurmuş yazarlar ile yeni yazı grupları kurmaya hazırlanıyoruz.

-

"Yazmakla ilgili her şey"i takip etmek, yaklaşan atölyeler, katılabileceğiniz projeler, ücretsiz seminerler, bloğumuz ve katılabileceğiniz yazı gruplarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirmeyi unutmayın!

Yazmakla ilgili herkesle tanışmak için sizi de bekliyoruz \"☺\"

Önerilen İçerikler
Senaryo Stüdyosu'nda Sonbahar
Senaryo Stüdyosu’nda seveceğinizi umduğumuz birçok yenilikle sonbahara giriyoruz.
20 Eylül 2021
''Fakat Bu Mantık Dışı Müzeyyen'' - Yiğit Güralp
Star Trek” yani Türkiye'deki adıyla “Uzay Yolu”. Neredeyse 60 yıllık efsane. Dönem dönem TV kanalları, “Uzay Yolu'nun 1960’larda başlayan Kaptan Kirk'lü, Mr. Spock'lı ilk kadrosuyla çekilen bölümlerini yayınlıyor...
12 Ocak 2021
Mobil Uygulamamız Yayında
"Yazmakla ilgili her şeyi ve atölyelerinizi takip edebileceğiniz, yazı gruplarımıza katılabileceğiniz mobil uygulamızı indirdiniz mi?"
16 Eylül 2021